На сайті Полтавської міської ради опубліковано петицію з вимогою зупинити земельний аукціон, повідомлення про який розміщене на тому ж сайті.

Згідно з планом-схемою, що у додатках до петиції, мова йде про земельну ділянку на території колишніх артскладів.

Як повідомляє видання Трибуна, на засіданні міської ради відповідні земельні ділянки вирішили передати під  будівництво житлового комплексу з торгово-розважальною та ринковою інфраструктурою.

Загалом територія поділена на 7 земельних ділянок:

  1. вул. Пушкарівська, 28;
  2. вул. Пушкарівська, 30;
  3. вул. Пушкарівська, 32;
  4. вул. Остапа Вишні, 7;
  5. вул. Остапа Вишні, 9;
  6. вул. Остапа Вишні, 11;
  7. вул. Остапа Вишні, 32.

Проте ще в ході обговорення цього питання згадали, що у 2017-му році на цьому місці знайшли поховання рештків жертв нацистів.

Екс-очільник Полтави Андрій Матковський виступив рішуче проти зняття цього питання, оскільки у 2006-му році під час спеціальних досліджень на цих територіях не знайшли жодних решток. Він запропонував у випадку подібних знахідок зупинити процес будівництва згідно з чинним законодавством та провести необхідні пошукові роботи. З огляду на це, депутат міськради Вадим Ямщиков запропонував проводити пошукові роботи за рахунок інвестора. Також він вкотре підняв проблему перевантаженості дитсадків та шкіл.

Згідно з розробленим планом проекту, новий житловий масив передбачає будівництво дитсадку та спеціального меморіалу на місці старого кладовища.

Попри це, деякі містяни виступають рішуче проти будь-якої забудови цих територій, адже у землі ще можуть залишатись останки загиблих у концтаборах. Одним з цих громадян є автор петиції Василь Торсинюк.

— На ділянці, яка окреслена вулицею Навроцького та Гребінки, за даними архіву СБУ, з вересня 1941 р. по вересень 1943 р. знаходились концентраційні табори для військовополонених «Дулаг №151» та «Дулаг №205», в яких було знищено декілька десятків тисяч чоловік. Відомо, що поховання з концентраційного табору «Дулаг №151» здійснювались у протитанковому рові. Остаточно невідомо, яка кількість наших співвітчизників була замучена, вбита та закопана на цій територій. Але на додатку 4, на якому карта аерофотозйомки Другої світової війни накладена на нині існуючу кадастрову карту, для зручності розпізнавання місцевості, ми бачимо шість об’єктів Другої світової війни на місці концентраційних таборів та місці масових розстрілів знаходяться на земельних ділянках під лотом 4, 5, 6, 7, 8 ,9, 10, 11, які будуть виставлені на аукціон в квітні 2019 р., — пише автор петиції, вимагаючи зупинити аукціон та процес передачі землі приватним особам.