З метою вжиття заходів по боротьбі з бур’янами, упродовж 2019 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Закарпатській області, здійснюватимуть перевірку щодо дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення, у тому числі земельних часток (паїв). Інспектуватимуть як землевласників так і землекористувачів, повідомляє Карпатський об’єктив.

Якщо земля сільськогосподарського призначення заростає бур’янами і не обробляється – недбалих господарів штрафуватимуть. При малоземеллі на Закарпатті ці законні важелі впливу особливо виправдані. Адже основне призначення земель сільськогосподарського призначення, наданих у постійне користування, оренду чи власність – вирощування сільськогосподарської продукції.

У результаті виявлених порушень щодо невжиття заходів по боротьбі з бур’янами та не використанні земельних ділянок для потреб сільського господарства, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 52 КУпАП з накладенням штрафу:

  • на громадян від 340 до 1360 гривень;
  • на посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.

У разі не усунення порушень, виявлених державними інспекторами, Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області буде вжито заходи щодо припинення права власності чи права користування земельними ділянками відповідно до статей 144, 143 Земельного кодексу України.