Після 1 липня вінничани, які володіють землею в межах міста Вінниці, почали отримувати розрахунок податку за землю. Він виявився в 10 раз більшим за минулорічну суму податку, повідомляє Громада Вінниччини.

Рішення про збільшення плати ще у червні минулого року прийняли депутати Вінницької міської ради, проголосувавши за зміну розміру податку за землю, яка складала 0,03% нормативної грошової оцінки до 0,3% , що рівно в 10 раз більше.

З присутніх на сесії народних депутатів утримались від прийняття такого рішення тільки свободівці.

12 липня на сайті Вінницької міської ради з’явилась петиція з вимогою переглянути розмір земельного податку.

В петиції зокрема йдеться про невідповідність росту заробітних плат та податків:

“Ставка земельного податку в 2019 році в порівнянні з попередніми роками збільшилася в 10 (!) разів.
А беручи до уваги те, що нормативна грошова оцінка земель в межах міста Вінниці є досить високою, різке збільшення ставки земельного податку покладає значний фінансовий тягар на власників земельних ділянок.

Крім того, приватизовані прибудинкові території будинків, де створено ОСББ, використовуються не для комерційних цілей та часто навіть не можуть забезпечити по своїй площі потреб будинку, а також приводяться до ладу в більшості випадків силами самих співвласників (тобто теж потребують прямих капіталовкладень для їх підтримання). “

З наведених даних вбачається, що збільшення ставки земельного податку явно не відповідає рівню збільшення доходів населення за останні роки. На фоні невисоких заробітних плат та високих цін на житлово-комунальні послуги (що до того ж систематично продовжують іще зростати), таке значне збільшення ставки земельного податку може призвести до вагомого зменшення купівельної спроможності більшості мешканців міста – власників земельних ділянок.

Петицію можна підписати за наступним посиланням https://e-dem.in.ua/vinnytsia/Petition/View/1606?fbclid=IwAR1x0xElYbC9q97GRYzm_nWNS-BpX9aX9OUaLfGwZwkf0qJbJjQqkoCOM6o