Створення ринку землі в Україні могло б стати серйозним локомотивом для розвитку аграрного сектора української економіки.

Про це заявив генеральний директор “Універсальної товарно-сировинної біржі” Юрій Тараторін, повідомляє СВІТ24.

За його словами “якщо земля опиниться у вільному обороті, вона буде гарантована для придбання сільгоспвиробником і в такому разі стане товаром, а виробник під її заставу зможе отримувати кредитні кошти, які забезпечать можливість для ведення бізнесу, здійснення інвестування в розвиток аграрного сектора економіки” .

Як відзначає експерт, саме тому на сьогоднішній день питання розвитку земельних відносин, ринку землі – це питання № 1 для держави України.

Як стверджує генеральний директор УТСБ, цей ринок “має бути врегульований тільки на аукціонах. Адже прогресивніше ще світ нічого не придумав. Ті ж США і провідні країни ринкової економіки проводять аукціони з продажу земельних ділянок у власність та права їх оренди незалежно від їх цільового призначення.

Але для цього необхідно, щоб держава встановила чіткі і жорсткі правила роботи на цьому ринку і строго контролювала їх виконання. Повинно бути визначено на законодавчому рівні і те, кому продавати і в яких кількостях. Наприклад, що стосується закордонних покупців, то, за словами Ю. Тараторіна “чітко визначити, яку категорію земель вони можуть купувати, а яку – ні! Наприклад, землі сільськогосподарського призначення не повинні продаватися іноземцям.

Інша справа питання надання землі в довгострокову оренду, визначення порядку використання різних категорій орендованих земель, відповідальність за їх стан і поліпшення. Не можна розкидатися національним багатством. Земля – це єдине, що залишилося в нашій країні “.

“Повинні бути прописані чіткі зобов’язання орендаря перед державою або національним власником. Він повинен нести відповідальність. Інвестор, взявши в оренду землю, повинен брати на себе конкретні зобов’язання щодо рекультивації, відновленню, поліпшенню якості землі та підвищенню родючості грунтів. Держава має жорстко контролювати це. І якщо держава бачить, що орендар не виконує відповідні взяті на себе зобов’язання, то його потрібно достроково позбавляти права оренди. Тоді в нашій країні буде порядок, родюча земля, врожаї, здорові і чисті продукти “- заявив Ю. Тараторін.

LAND-UKRAINE.com