Якби найближчим часом проводили референдум про запуск ринку землі сільськогосподарського призначення, більшість українців не підтримала б цієї ідеї. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, опубліковані 10 липня, повідомляє інтернет-видання «ГОРДОН».

68% опитаних на такому референдумі проголосували б проти відкриття ринку землі, 20% підтримали б цю ініціативу, 12% вагалися б із відповіддю або відмовилися відповідати.

У разі, якщо ринок землі відкриють, 57% опитаних українців підтримують надання дозволів на купівлю/продаж землі для фермерів (32% не підтримують), 23% вважають, що дозволи мають одержати великі землевласники й агрохолдинги (63% не підтримують цієї ідеї), 10% – за видавання дозволів іноземцям (78% проти цього), 5% – за дозволи для олігархів (82% – проти).

Дослідження проводили на замовлення некомерційної організації “Міжнародний республіканський інститут” (штаб-квартира у Вашингтоні, США) із 13-го до 23 червня на всій території України, окрім тимчасово окупованих районів Донбасу й анексованого Криму. Було опитано 2400 жителів України віком 18 років і старших, у яких є право голосу. Вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Допустима похибка не перевищує 2%.