У порівнянні з початком квітня, одразу після виборів купівельна активність у передмісті Києва зросла в середньому на 8-10%.  Такі дані за період з 22 квітня по 12 травня Нерухомість 24 повідомив директор компанії AVM Development Group Віктор Нестеренко.

Експерт виділяє два основні фактори збільшення активності потенційних покупців:

  1. закінчення виборчої кампанії;
  2. сезонна активність.

Закінчення виборів стало головним стимулом зростання рівня продажів як квартир, так і котеджів. Навіть травневі свята не стали перешкодою для багатьох покупців, – зазначив фахівець.

У всіх сегментах заміського житла впродовж трьох тижнів після виборів кількість покупців зросла приблизно на 10%.

Від початку року зберігається тенденція збільшення купівельного інтересу до котеджних містечок і земельних ділянок під індивідуальне будівництво. Найчастіше потенційні покупці цікавляться невеликими селищами між Києвом і містами-супутниками.

За прогнозами фахівців, до кінця року вартість ділянок під приватне будівництво у передмісті Києва може зрости на понад 20% у гривневому еквіваленті.

До прикладу, якщо зараз купити ділянку для майбутнього котеджу в межах 10 кілометрів від Києва, то вже через рік вартість збудованого будинку зросте орієнтовно на третину. Метр квадратний у новобудові на цій відстані від столиці коштує в середньому 13-14 тисяч гривень.

Фахівець також зауважив, що тепер настав пік сезонної активності покупців, яка може розтягнутись до липня.

Середня вартість метра квадратного у новобудовах в передмісті Києва у квітні становила 13 200 гривень за квадрат.