За результатами проведеної роботи прокуратурою Чернігівської області встановлені непоодинокі випадки невикористання земельних ділянок через їх перебування в постійному користуванні юридичних осіб, що припинили діяльність. Ситуація, що склалася, унеможливлює подальше використання цих ділянок, що  призводить до погіршення якості земель сільськогосподарського призначення.

Так, на території однієї з сільських рад Чернігівського району понад 10 років не використовуються землі сільськогосподарського призначення. Як результат, земельна ділянка поросла бур’янами, а орендна плата до бюджету сільської ради не надходить.

Як з’ясувалося, ділянка площею 25 га надана фізичній особі для ведення фермерського господарства, яке перебуває в стані припинення, відтак надати землю за результатами земельних торгів іншому суб’єкту господарювання було неможливо.

Наразі, за заявою прокуратури в судовому порядку встановлено факт припинення права постійного користування землею та віднесено ділянку до земель запасу сільськогосподарського призначення державної форми власності, про що внесені відповідні зміни до Державного земельного кадастру, повідомили у прес-службі прокуратури Чернігівської області.