Верховна Рада вночі схвалила поправки до Податкового кодексу, якими, серед іншого, укоренила монополію існуючих електронних майданчиків з оцінки майна, написав в Facebook перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Максим Нефьодов, повідомляє 112.ua.

Відповідні правки були підтримані в сесійній залі.

Ще до голосування Максим Нефьодов звертав увагу, що після нічного засідання Комітету з питань податкової політики в проекті закону № 9260 з’явилися дві поправки, які вносили зміни у функціонування електронних майданчиків.

По суті, як пише Нефьодов, правки зводилися до того, що без згоди вже існуючих майданчиків новий гравець не зможе зайти на ринок.

При цьому спочатку цю норму депутати намагалися поширити не тільки на оцінку майна, але і на державні закупівлі.

На даний момент існує чотири майданчики з оцінки майна, які на ринку пов’язують з народним депутатом від групи “Відродження” Антоном Яценко.

“Нардепи з десятого разу взяли скандальні поправки до Податкового кодексу, якими вкоренили монополію патентованих “прокладок” Антона Яценка на доступ до бази оцінок ФДМУ. Коли цю тему на початку листопада винесли на Кабмін, цей податок підняли з 510 до 570 гривень… Ціна питання – більше мільйона гривень на добу, які українські продавці нерухомості… сплачують навіть не державі, а прокладкам ватажка Тендерної палати, з яких вже розбирають бариші організатори схеми”, – пише у Facebook журналист-розслідувач Юрій Ніколов.

Група “Відродження” практично в повному
складі підтримала правки в Податковий кодекс.