Джерело: Цензор.Нет

Юрій Бутусов, Головний редактор інтернет-видання “Цензор.Нет”:

«У бюджеті 2019 го закладено чимало слушних і розумних рішень, які важливі для розвитку країни, і які викликають повагу, і прийняття бюджету за місяць до кінця дозволить країні вперше грамотно спланувати наступний фінансовий рік, це теж величезний плюс. Але не можна закривати очі на те, що ціною мобілізації голосів в парламенті стало узаконення корупційної схеми, створеної головою Фонду держмайна України Віталієм Трубаровим – “донецьким”, який був висунутий в керівництво ФДМ при Януковичі.

Як відомо, в липні 2018 го Трубаров створив незаконну схему електронних майданчиків для оформлення угод з нерухомістю в Україні. Щоб отримати доступ і оформити угоду в державному реєстрі, треба заплатити 1040 гривень на одну з трьох комерційних компаній, створених Трубаровим. Кожен день при оформленні угод з нерухомістю українці платять в середньому від 1 до 4 мільйонів гривень не в бюджет – а в кишеню комерційних організацій. Тобто замість того, щоб купити електронний майданчик у розробника і збирати гроші в бюджет, Фонд держмайна передав повноваження держави щодо ведення державного реєстру дрібним приватним компаніям, створеним спеціально для цієї схеми.

Виникає питання – а навіщо тоді взагалі потрібна держава і Фонд Трубарова? Може замінити їх парою приватних компаній, а “баригу” вигнати з держслужби? Схему придумав і реалізував за участю Трубарова відомий участю в численних корупційних скандалах народний депутат Антон Яценко, який і далі залишається невразливим для правоохоронних органів. “Кришують” Трубарова і Яценко народні депутати Віталій Хомутинник і Євген Геллер. Вони обидва – теж з Донецька, теж кадри Януковича. Розмовляють однією мовою. І ось на п’яту річницю Революції їм вдалося впровадити схему легальної корупції і поборів, абсолютно невигідну для держави, таку ж, яким був ЄДАПС, реєстри Держінформ’юсту, іспити для оцінювачів, Тендерна палата, повернення ПДВ.

“Братва” “стриже бабло” з
“лохів”, а більшість Верховної Ради за це проголосувало. Більш того,
тепер подібну аферу з держреєстром Яценко зможе провернути і в сфері нотаріату.
І стерплять – тому що потрібні голоси, тому що в бюджеті купа всього потрібного
для всіх фракцій, а скоро вибори. І замість того, щоб викинути Трубарова і його
“дах” з системи роботи держави, пройдисвіти продовжують відкрито
грабувати українських громадян. Державна необхідність …»