На засіданні Комітету 22 листопада 2018 року схвалено пропозиції до Кабінету Міністрів України стосовно необхідності вирішення, встановлених в ході проведеної перевірки, проблемних питань, які мають місце в сфері оцінки нерухомого майна та пов’язані з прийнятими Фондом державного майна наказами, що врегульовують питання створення, функціонування та впровадження Єдиної бази даних звітів про оцінку та підключення до неї електронних майданчиків.

Про це повідомляє прес-центр АМКУ.

Зазначається, що у сфері оцінки, що проводиться для цілей оподаткування, з прийняттям змін до Податкового кодексу України та наказів Фонду, у сукупності склалась ситуація, коли було створено новий ринок, учасниками якого є авторизовані Фондом електронні майданчики, що за встановлену ними плату фактично забезпечують можливість суб’єктам оціночної діяльності вносити інформацію зі звіту про оцінку до Єдиної бази, а нотаріусам здійснювати перевірку реєстрації такого звіту та наявність присвоєного йому унікального номера.

Вартість послуг електронних майданчиків не регулюється державою та фактично оплачується замовниками послуги оцінки майна. При цьому в діях авторизованих на сьогодні чотирьох електронних майданчиків вбачаються ознаки схожих дій, в тому числі пов’язані з встановленням однакових цін на послуги, питання обґрунтованості яких лишається відкритим.

Враховуючи мету, для якої було впроваджено функціонування Єдиної бази, а саме щодо забезпечення контролю за правильністю визначення оціночної вартості майна, чинні на сьогодні нормативно-правові акти потребують перегляду, – йдеться у повідомленні.

Ознайомитись з текстом пропозицій до КМУ можна за посиланням.