5 грудня Верховною Радою прийнято за основу проект Закону “Про національну інфраструктуру геопросторових даних” (№ 2370). За відповідне рішення проголосували 322 народних депутатів, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Законопроектом пропонується встановити правові основи діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, визначити принципи щодо її створення та розвитку.

Проектом, зокрема, пропонується сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації; забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів, відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі, а також підприємствами – монополістами.

Для створення національної інфраструктури геопросторових даних будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, вже створені органами державного управління.

Геопросторові дані створюються за результатами топографо-геодезичної і картографічної діяльності, створення державних кадастрів, реєстрів усіх видів та моніторингу навколишнього природного середовища, передбачених видатками Державного бюджету на відповідний рік.

Текст проект Закону доступний за посиланням.