Голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський розповів, що в парламенті готують законодавчі рішення щодо земель постійного користування, пише AgroPolit.com.

За словами Сольского, існує три групи таких земель.

«Перша – входить 500 тис. га, які у 90-х без аукціонів передали фермерам. Для земель, що знаходяться в користуванні у фермерів, аграрний комітет виступає за введення пільгової процедури викупу протягом 5 років за нормативною грошовою оцінкою цієї землі без аукціонів чи якихось інших механізмів», — пояснив він.

Друга група – землі постійного користування державних с/г підприємств у підпорядкуванні Аграрної академії наук, Міноборони, МінАПК та Пенітенціарної служби.

«Існує ініціатива направити їх на приватизацію і часткове розпаювання, і винести цю ідею на громадське обговорення депутати планують в жовтні», — каже він.

Третя – землі постійного користування підприємств, які пішли іншим шляхом приватизації, не таким як колгоспи (працівникам надавалися акції, а земля оформлена у постійне користування).

«Таких не багато. Вони зосереджені у регіоні зайняття садами. Є законопроект перевести право постійного користування цими земля у сферу регулювання майна — господарського управління чи відання», — пояснює Сольський.