У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо компенсації громадянам України за добровільну відмову від права на отримання земельних ділянок (№ 2616 від 18.12.2019 р.).

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, доповнивши статтю 121 частиною четвертою такого змісту:

«4. У разі добровільної відмови від права на одержання земельної ділянки для ведення фермерського господарства та/або земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, та/або земельної ділянки для ведення садівництва, та/або земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах, та/або земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва для будівництва індивідуальних гаражів, – громадяни України мають право на отримання грошової компенсації за таку відмову. Про добровільну відмову від права на одержання земельної ділянки та отримання компенсації громадянином України подається заява до представницького органу територіальної громади, в якій він має право на одержання відповідної земельної ділянки.

Грошова компенсація визначається за ринковою вартістю відповідної земельної ділянки, з урахуванням регіону, де громадянин України мав право на отримання ділянки, та цільового призначення земельної ділянки.

Грошові компенсації, передбачені абзацами 1-2 цього пункту, виплачуються з бюджету відповідної територіальної громади в межах виділених коштів у порядку жеребкування. Представницькі органи територіальних громад зобов’язані щороку передбачати у відповідних бюджетах виділення коштів на виплату компенсацій, передбачених цією частиною.».

Автори законопроекту — народні депутати від фракції “СЛУГА НАРОДУ” Гривко С.Д., Третьякова Г.М., Семінський О.В., Халімон П.В., Скічко О.О., Дмитрієва О.О., Гришина Ю.М., Зуєв М.С., Василевська-Смаглюк О.М., Дубінський О.А., Фріс І.П., Демченко С.О., Лаба М.М., Тищенко М.М., Любота Д.В., Кузнєцов О.О., Зуб В.О., Одарченко А.М., Загоруйко А.Л., Чорноморов А.О.