У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (№2195 від 01.10.2019 р.).

Як зазначають автори законопроекту, чинне законодавство передбачає проведення земельних торгів через аукціони, що не використовують жодних засобів сучасних технологій. Так, наразі аукціони з продажу земельних ділянок мають вигляд застарілих торгів, які передбачають фізичне прибуття людей до приміщення з метою участі у аукціоні, підняття табличок зі ставками та іншими подібними діями, які, очевидно, не відповідають сучасним реаліям.

З огляду на це та на необхідність впровадження сучасних інструментів управління державним та комунальним майном, законопроектом пропонується запровадити обов’язковий продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони.

Законопроектом визначається новий порядок проведення земельних торгів через електронну торгову систему, що передбачає автоматизацію ряду процесів (наприклад, здійснення ставок учасниками, подання ними заявок на участь тощо), публікацію усіх документів, які стосуються торгів та земельних ділянок, в електронній торговій системі, що є загальнодоступною та відкритою і забезпечує підвищення ефективності організації та проведення земельних торгів, зазначається в пояснювальній записці.

Ініціатори законопроекту – Народні депутати Підласа Роксолана Андріївна, Мовчан Олексій Васильович, Сольський Микола Тарасович, Заблоцький Мар’ян Богданович, Шол Маргарита Віталіївна, Нагаєвський Артем Сергійович, Радуцький Михайло Борисович, Мотовиловець Андрій Вікторович, Шуляк Олена Олексіївна, Кравчук Євгенія Михайлівна, Тарасов Олег Сергійович.

Законопроект вже включено до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Текст законопроекту доступний на сайті ВРУ за посиланням.