Одна з найбільших торгових компаній у світі — французька група Auchan Retail International втратила в Україні ділянку площею близько 27 га, повідомляє НВ.

Земельна ділянка в престижному смт Таїрове Овідіопольського району до 2011 року належала Інституту виноградарства і виноробства ім. Таїрова, йдеться в постанові Приморського районного суду Одеси. В кінці листопада 2011 року президія Національної академії аграрних наук своїм рішенням відмовився від ділянки і передала його Овідіопольській районній адміністрації Одеської області. Потім ділянки були виділені 14 фізичним особам. Деякі ділянки перепродувалися, а потім всі вони були об’єднані під двома юридичними особами — ТОВ «С.П.Т» і ТОВ АБС Технолоджи. Цільове призначення землі було змінено під будівництво торгово-розважального центру.

У 2013 році власником цих двох компаній стала французька група Ашан, яка планувала побудувати на цій ділянці найбільший в Одеській області ритейл-парк Les Vignes.

Однак, в кінці березня в Приморський районний суд Одеси звернувся старший слідчий з розгляду кримінальних справ органів прокуратури Одеської області, який попросив накласти арешт на ділянки. У своїй заяві він уточнив, що для зміни цільового призначення ділянки площею понад 10 га Овідіопольська районна держадміністрація повинна була отримати дозвіл Кабінету міністрів. Але цього зроблено не було. «Таким чином, вбачається створення групою невстановлених на цей час осіб злочинної схеми з метою заволодіння державним майном, а саме земельними ділянками сільськогосподарського призначення», — йдеться в постанові суду. Приморський районний суд Одеси наклав арешт на землю.

Ділянку передали Агентству з розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Агентство на торгах уже продало ділянку маловідомій київській компанії Пелучо.