Селяни, що проживають на території Ільковецької сільської ради, залишились без пасовища. Місяць тому вони дізналися від місцевого фермера, що той має намір його переорати. Він стверджує, що має на це право, адже документи офіційно оформлені у Держгеокадастрі.

Але ж як пасовище могло перейти у приватну власність? Земля досі належала громаді.

Про випадок, що стався у Теофіпольському районі на Хмельничині, розповіли журналісти  tv7plus.com.

Голова Ільковецької сільської ради пригадує, місяць тому із такою заявою до нього звернувся місцевий фермер. Звідки взялися атовці, хто давав землю і чому не порадились із сільрадою голова, каже, тоді не здогадувався. Лише пізніше з’ясував, цього робити не мали – землю тишком-нишком вивели за межі села, а, отже, вони перейшли у розпорядження Держгеокадастру. Люди кажуть, й до сьогодні не вірять, що прогавили таку махінацію.

Місцеві наполягають, земля – не державна, а їхня – громадівська. Кажуть, підтвердження своїм словам після заяви фермера віднайшли у державному архіві. Сільський голова демонструє два документи, датовані 94 та 95 роком.

Фермер розповів журналістам tv7plus.com, що в жовтні до нього звернулися 6-ро атовців. Чоловіки із Донецької, Харківської та Запорізької областей спершу обрали наділи у Держгеокадастрі. Фермера, за його словами, ділянки попросили оформити. А потім йому їх же і продали.

Селяни кажуть, так просто цієї справи не залишать, адже, пасовисько для них – єдиний спосіб заробітку. Якщо на ціну за молоко, кажуть люди, вплинути сьогодні не можуть, за землю будуть боротися до кінця. Наразі уже звернулися до прокуратури та поліції, аби з’ясувати законність виділення та купівлі-продажу наділів.