Агентство з розшуку та менеджменту активів продало ділянку землі в Одесі площею 27 гектарів за 350 тисяч доларів компанії ТОВ “Пелучо”. Відповідна угода була укладена 3 липня за результатами аукціону, зазначається на платформі торгового майданчику ДП “СЕТАМ”, пише ЕП

Продаж ділянки відбувався трьома частинами. Ділянку на один гектар продали всього за 470 тисяч гривень, 12 гектарів – за 3,8 млн. грн, а найбільший шматок – 13 гектарів – продали за 4,5 млн грн. 

Ділянка знаходиться на перетині проспекту Академіка Глушко та Маршала Жукова, неподалік від ЖК “Радужний”, який знаходиться у Київському районі Одеси.  

Земельна ділянка перебувала під кримінальним арештом і була передана в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів у квітні 2019 року, яке незабаром продало ділянку на аукціоні приватній компанії.

Починаючи з 2017 року, на цій ділянці ведеться будівництво торгівельного центру. Проект називається Les Vignes і включає в себе будівництво гіпермаркету Ашан, галерею магазинів та паркінг. Ціна за перший етап проекту склала 50 млн доларів.

За даними опитаних ЕП оцінювачів землі, ціна, за якою була продана ділянка, є в декілька разів нижчою за ринкову.

“Це смішна ціна, навіть під житлову забудову таких цін немає зараз. Ринкова ціна цієї ділянки може бути 3-4 тисячі доларів дол за сотку, тобто від 800 тисяч до 1 млн доларів за 27 гектарів”, –  каже голова одеського обласного відділення Українського товариства оцінювачів В’ячеслав Кулик.  

“Враховуючи, що там будується декілька житлових комплексів, мати ТРЦ там буде дуже привабливою інвестицією. Тому було б значно логічніше поставити максимальну ціну, наприклад, 40 мільйонів, і опускати її вниз, залежно від запиту покупців, по принципу голландського аукціону”, – додає експерт. 

У свою чергу начальник Управління менеджменту активів АРМА Віталій Різник стверджує, що продаж ділянки був необхідним для збереження її економічної вартості. 

“АРМА мала повне право продати ці ділянки, а за цих обставин просто була зобов’язана це зробити. Для здійснення заходів з управління з метою збереження їх економічної вартості”, – йдеться у відповіді Різника на запит ЕП. 

“Це конкурс не для обраних. Будь-хто міг  зареєструватися на електронному майданчику, сплатити гарантійний внесок і взяти участь. Якщо хтось вважає, що міг за це заплатити ефемерні 100 млн гривень, будь ласка, нехай би платив”, – відповідає на зауваження щодо ціни Різник. 

На торгах брали участь дві компанії, які подали заявку на участь з різницею у часі у 5 хвилин. Лоти виставили на продаж лише за 5 днів до початку аукціону. 

“Термін експозиції для таких об’єктів може бути і рік, і два, і більше. За декілька днів у нас навіть квартири за ринковою вартістю не продаються, не говорячи вже про 27 га під ТРЦ”, – зазначає Кулик.

“Саме АРМА (замовник) визначає термін експозиції, а не реалізатор. Але мета реалізатора більше продати”, – пояснює Різник. 

До теми: Приморський районний суд Одеси відібрав в Ашана 27 га землі