Протягом минулого року Комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам у Чернігові затвердила акти про заборгованість з оплати за землю на загальну суму близько 32 млн грн. Із них у добровільному порядку сплачено 10,5 мільйонів. Решта буде стягуватися в судовому порядку, для чого Управління земельних ресурсів зараз формує позови до суду.

Таку інформацію на міській розширеній нараді в чернігівській мерії 21 травня озвучив керівник Управління земельних ресурсів місьради Василь Дмитренко.

Керівник Управління розповів про те, як місто наводить лад у сплаті земельного податку. Зокрема, зараз усім управителям багатоквартирних будинків (як комунальним ЖЕКам, так і іншим господарюючим суб’єктам) Управління земельних ресурсів пропонує оформити права на користування земельними ділянками під будинками та прибудинкову територію. І якщо комунальні ЖЕки проводять цю роботу, то окремі приватні від неї фактично ухиляються, Наприклад, підприємство «Габріель», яке управляє 23-а будинками, за вуесь час звернулося за оформленням землі тільки щодо трьох із них.

На жаль, поки що в Чернігові до земельного кадастру занесені лише 56 багатоквартирних житлових будинків. Але цією роботою треба займатися, наголосив Василь Дмитренко.

У свою чергу, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко впевнений, що місто може збирати удвічі більше плати за землю.

«Місто збирає сьогодні планово 190 млн грн податку на землю. А могли би збирати 350-400 мільйонів. Це у тому числі й десятки гектарів, оформлених у постійне користування на осіб, які знаходяться на єдиному податку. Тобто це умисне ухилення від сплати податку. Це і земля, яка використовується і будівельними організаціями, і будь-яким невеликим бізнесом, і прибудинкові території. Але постраждаємо від несплати податку ми всі. І в першу чергу, люди, які щось будують, щось роблять: вони втрачають у капіталізації свого бізнесу більше ніж економлять на податках. Якщо у Чернігові не буде розвитку і лишаться самі пенсіонери – неважко спрогнозувати завтрашній день бізнесу в такому місті. Тому це пов’язані речі. Не сплачуємо за землю – обдурюємо самі себе», цитує Владислава Атрошенка прес-служба міської ради.