Прокурорами САП погоджено повідомлення про підозру 7 особам у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння особливо цінними землями Національної академії аграрних наук України у 2013-2014 роках, повідомили у САП.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Національної академії аграрних наук України та її структурних підрозділів, ГУ Держземагентства в Київській області та Служби безпеки України, у період з вересня 2013 року по вересень 2014 року умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинили заволодіння 138 земельними ділянками загальною площею 13,2564 га, розміщеними на території Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Як з’ясувалося, вказані землі були сформовані внаслідок вилучення 15,12 га особливо цінної землі ДП ДГ «Чабани», ринкова вартість яких на момент переходу у приватну власність становила майже 42,5 млн гривень.

Крім того, службовці мали намір заволодіти ще 6 земельними ділянками загальною площею 0,581 га, ринкова вартість яких на момент формування становила 1 436 000,00 гривень.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч. 3 ст.15, ч. 5 ст. 191 КК України. Також дії трьох з вказаних осіб додатково кваліфіковано за ч. 1 ст. 366 КК України.

Наразі повідомлено про підозру 7 осіб, серед яких 5 службових осіб Національної академії аграрних наук України та її структурних підрозділів, 1 – колишній начальник управління Головного управління Держземагентства в Київській області, та 1- співробітник Служби безпеки України, який у період 2013-2014 років був радником президії Національної академії аграрних наук України.
На цей час готуються клопотання про обрання стосовно підозрюваних запобіжних заходів.

Досудове розслідування, в рамках якого перевіряється причетність інших осіб до вчинення вказаних кримінальних правопорушень, триває.

Крім того, за клопотаннями сторони обвинувачення слідчими суддями накладено арешт на вищезазначені 144 земельних ділянки.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.