У Тернопільській області розпочато кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття 200 га землі, повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Теребовлянською місцевою прокуратурою встановлено, що на земельних ділянках загальною площею близько 200 га вартістю понад 6 млн грн  за межами населеного пункту м.Теребовля, без наявності правовстановлюючих документів, місцевим підприємством  самовільно вирощувались  сільськогосподарські культури.

Розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 197-1 КК України за фактом самовільного зайняття земельних ділянок. Триває досудове розслідування.

У Черкаській області місцевою прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора сільськогосподарського товариства за підозрою в самовільному зайнятті земельної ділянки, повідомляє Прочерк з посиланням на прес-службу Черкаської місцевої прокуратури.

Вказаною особою в період часу з 08 серпня 2018 року по 24 вересня 2018 року вчинено самовільне зайняття земельної ділянки площею 119 га, яка розташована в адміністративних межах Байбузівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, без відповідного рішення органу виконавчої влади про передачу їх у власність або надання у користування (оренду).

За результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою сума розміру шкоди, заподіяної власнику внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки площею 119 га складає 226380 грн.

Крім того, Черкаською місцевою прокуратурою заявлено цивільний позов у вказаному кримінальному провадженні на суму 226380 грн. та з метою забезпечення останнього накладено арешт на сільськогосподарську техніку зазначеного товариства.

У Полтавській області державі повернуто землі сільськогосподарського призначення площею понад 30 га, якими товариство продовжувало користуватися після закінчення терміну дії договору оренди, повідомили у прес-службі прокуратури Полтавської області.

У 2012 році між Пирятинською районною державною адміністрацію та сільськогосподарським підприємством укладено договір оренди земельної ділянки  загальною площею понад 30 га вартістю понад 3 млн грн та підписано акт приймання-передачі земельної ділянки. Термін оренди земельної ділянки закінчився у січні 2018 року. Сільськогосподарське товариство не зверталося до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотанням про поновлення дії договору оренди вказаної земельної ділянки, рішення про поновлення договору оренди землі на вказану земельну ділянку не приймалося, а отже дія вказаного договору не продовжувалася.

Незважаючи на вказаний факт, орендар продовжував користуватись  земельною ділянкою без продовження строку дії договору, що грубо порушувало норми чинного законодавства.

Зважаючи на вказане, органами прокуратури Полтавської області пред’явлено до суду позовну заяву з вимогою зобов’язати сільськогосподарське товариство  повернути до державної власності вказану земельну ділянки .

Рішенням Господарського суду Полтавської області позовні вимоги прокуратури задоволено повністю та зобов’язано сільськогосподарське товариство повернути до державної власності зазначену земельну ділянку.

У Сумській області за позовом прокуратури в державну власність повернуто земельну ділянку площею 50 га та вартістю понад 6 млн грн., повідомили у прес-службі прокуратури Сумської області.

Конотопською місцевою прокуратурою встановлено, що у 2012 році між Білопільською районною державною адміністрацією та місцевим громадянином укладено договір оренди земель запасу та резерву, а саме земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 50 га, розташованої на території Марківської сільської ради Білопільського району Сумської області.

«Термін дії вищевказаного договору оренди земельної ділянки сплинув у 2017. При цьому, сторони не досягли домовленості щодо подальшого укладення договору оренди землі. Не зважаючи на це, орендар відмовився повертати земельну ділянку», – розповів начальник Білопільського відділу Конотопської місцевої прокуратури Сергій Чухіль.

Відтак Конотопською місцевою прокуратурою було заявлено відповідний позов. Білопільський районний суд погодився з доводами прокуратури та зобов’язав орендаря повернути вказану земельну ділянку загальною площею 50 га та вартістю 6 млн 155тис грн у державну власність.