Як повідомили у прес-службі прокуратури Київської області, Києво-Святошинською місцевою прокуратурою завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно підприємця, який самовільно зайняв 5 земельних ділянок в с. Софіївська Борщагівка, які відносяться до земель державної власності та перебувають в постійному користуванні Служби автомобільних доріг у Київській області.

Дії підприємця кваліфіковано за ч.1 ст.197-1 КК України, а саме самовільне зайняття земельних ділянок, чим завдано шкоди її законному володільцю на суму майже 100 тис. гривень.

Обвинувачему загрожує покарання у виді штрафу від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Макарівським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури встановлено, що розпорядженням Макарівської районної державної адміністрації у 2007 році затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам України та передано у приватну власність трьох громадян чотири земельні ділянки загальною площею 3,12 га на території Соснівської сільської ради Макарівського району. Зазначені земельні ділянки накладаються на землі водного фонду, а саме 50 метрову прибережну захисну смугу р. Ірпінь.

Таким чином, у приватну власність передано землі водного фонду, які не можуть бути передні у приватну власність.

Враховуючи викладене, Києво-Святошинською місцевою прокуратурою до Макарівського районного суду подано позовну заяву про скасування розпорядження Макарівської районної державної адміністрації та витребування на користь держави спірних земельних ділянок загальною площею понад 3 га.

Бориспільською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог земельного та лісового законодавства під час передачі у приватну власність земельної ділянки в адміністративних межах Бориспільського району Київської області.

Установлено, що товариством з обмеженою відповідальністю оформлено право власності на земельну ділянку загальною площею 26,4 га для ведення підсобного сільського господарства, розташовану у адміністративних межах Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Разом з тим, відповідно до інформації Державного підприємства «Бориспільське лісове господарство» спірна земельна ділянка повністю накладається на землі, які належать державному підприємству на праві постійного користування на підставі державного акту на право постійного користування та розташована у межах Вишеньківського лісництва.

Погодження на вилучення ділянки зі складу державного лісового фонду ДП «Бориспільське ЛГ» не надавались.

Також, Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства не надавало погодження на вилучення чи зміну цільового призначення земельної ділянки.

Реагуючи на виявлені порушення, місцевою прокуратурою скеровано до суду позовну заяву з метою повернення незаконно відчуженої землі, яка наразі перебуває на розгляді.