Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснюють досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем працівниками Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області та Новотроїцької районної державної адміністрації в Херсонській області.

Про це повідомили у прес-службі ДБР.

За попередньою інформацією, посадовці, використовуючи підроблені державні активи на земельні ділянки зразка 2001-2002 років, здійснили державну реєстрацію прав власності на землі сільськогосподарського призначення загальною площею понад 5 тисяч гектарів на підставних осіб. Попередня оцінка вартості вказаних земель становить близько 76 млн. грн.

Відбулися санкціоновані обшуки у приміщеннях райдержадміністрації, районного відділу Держгеокадастру та 7 сільських радах, а також за місцем проживання осіб, причетних до злочину. Під час обшуків вилучено оригінали технічної документації щодо здійснення реєстрації земельних ділянок, які виступали предметом злочину.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Запорізької області. Оперативний супровід Відділпо боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим.

Кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.