Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, проводять досудове розслідування за фактом замаху керівництва Головного управління Держегеокадастру у Львівській області на незаконне відчуження земельної ділянки площею 26,75 гектарів.

Як повідомили у прес-службі ДБР, за попередньою інформацією, посадовець, діючи у змові з підлеглими та іншими особами, видав та підписав накази про надання згоди на поділ земельної ділянки площею 26,75 та розробку проектів землеустрою. Орієнтовна вартість земельної ділянки становить понад 25 млн грн.

У ДБР підкреслюють, що земельна ділянка перебуває у комунальній власності, тому Держгеокадастр не може нею розпоряджатися.

Слідчі ДБР провели ряд обшуків та вилучили документи, які підтверджують протиправну діяльність посадових осіб.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Львівської області. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту спеціальних розслідувань Національної поліції України.

Кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, посадовій особі загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.