Завдяки вжитим прокуратурою представницьких заходів поновлено порушені права територіальної громади Козинської селищної ради на землі водного фонду площею майже 49 га.

За повідомлення прокуратури Київської області, підставою звернення до суду з даним позовом стало порушення вимог норм Земельного та Водного кодексів України Обухівською районною державною адміністрацією, яка незаконно розпорядилася земельними ділянками водного фонду.

Так, розпорядженням Обухівської районної державної адміністрації у 2009 році затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 27 громадянам для ведення особистого селянського господарства з числа земель водного фонду, які розташовані в межах населеного пункту смт. Козин.

Водночас, як установлено прокуратурою, державна експертиза землевпорядної документації щодо відведення зазначених земель не проводилась.

Суд розглядаючи позовну заяву погодився з доводами прокуратури про те, що оскаржуване розпорядження Обухівської районної державної адміністрації Київської області прийнято всупереч вимог чинного законодавства та постановив рішення про витребування з чужого володінні 49 га земель водного фонду та повернення їх територіальній громаді Козинської селищної ради.