Завершити аграрну реформу на селі – таке завдання перед Львівським обласним головним управлінням земельних ресурсів поставив на вчорашній прес-конференції новий начальник цієї структури Микола Пшевлоцький.

Нині близько 30% власників земельних паїв не отримали державних актів на право власності на землю із-за відсутності бланків державних актів. Микола Пшевлоцький запевнив, що на початку тижня управління таки отримало достатню кількість бланків і їхньої гострої нестачі відтепер не буде.

Для цього управління земельних ресурсів готує інформаційну базу вільних земельних ділянок Львівщини. Буде створено відповідний каталог, до якого увійдуть 130 вільних земельних ділянок. Уже на наступному економічному форумі, який розпочне свою діяльність через два тижні, 7 жовтня, буде представлено для продажу через аукціон 14 технічно підготованих земельних ділянок. Їх стартова ціна коливається в межах від семи до 745 тисяч гривень. Щодо призначення підготованих до продажу ділянок, то найбільший попит мають автозаправні станції, автосервіс, магазини. Нагадаємо, торік на аукціоні з 15 земельних ділянок продали лише дві в Сокалі.

Серед новинок, які представлять на економічному форумі, будуть так звані індустріальні або технопарки. Перший такий парк буде створено на території Угрівської сільської ради поблизу аеропорту Черляни, що в Городоцькому районі. До ділянки підведено всі комунікації – електрику, водопровід, газ, побудовано дорогу. Тобто на ній уже можна починати будівництво. Інвестор згодом продасть інфраструктурне забезпечення, а місцева влада – саму ділянку. При цьому 90% отриманих коштів залишаються у місцевому бюджеті, решта надходить до державного.

Водночас новий начальник управління земельних ресурсів заявив про резонансні порушення, які нагромадилися впродовж другої половини 2004-го – початку 2005 років.

“У мене склалося враження, що хтось думав, ніби завтра настане кінець світу”, – каже Микола Пшевлоцький, розповідаючи про порушення у сфері землекористування у Львівській області.