Якою бачать в ООН роль України у ліквідації продовольчої кризи. Україна може зіграти велику роль у стабілізації цін на світовому ринку продовольства і заодно у підтриманні глобальної безпеки. Так вважає координатор системи ООН Френсіс О’Доннелл. За його словами, останні світові тенденцій показують, що у нас попереду період більшої непевності, ніж це було у минулому. «Після періоду холодної війни сталося багато речей. З одного боку, відбулося зростання ролі країн, що розвиваються. Деякі з них стали дуже впливовими. Зараз у світі відбувається зміна балансу впливу. Також змінюється спосіб використання і експлуатації ресурсів та торгівлі ними. Можна також побачити, як зростання цін впливає на економіку. Окрім того, ще один чинник полягає у зростанні попиту на продукти, що у поєднанні з кліматичними змінами і низькими запасами продуктів призвело до продовольчої кризи. Ми дуже стурбовані такою кризою», — наголосив оонівський чиновник. Він також повідомив, що на початку червня у Римі відбудеться дуже важливий продовольчий саміт, у якому візьмуть участь глави провідних держав, «і ми сподіваємося, що й Україна буде представлена на якомога вищому рівні» — зазначив він. «Це надзвичайно важливий саміт і, я вважаю, що це буде найважливіша подія відтоді, коли виникла продовольча криза.

Політичні лідери обговорять наслідки кризи для безпеки людини, а не лише безпеки держави. Адже, за деякими оцінками, сотні мільйонів людей на планеті зазнають безпосередньо впливу продовольчої кризи. А якщо уявити, що у бідних країнах 70 відсотків доходів сімей приходиться на продукти, то подвоєння ціни означатиме те, що люди стануть недоїдати чи навіть голодувати. Загальна кількість людей, які економічно відчують зростання ціни на продукти, становить 2 млрд. осіб. Тому це глобальна катастрофа», — наголосив пан О’Доннелл. Разом з тим, він сказав, що прогноз урожаю на 2008 рік є оптимістичним і, зокрема, очікується, що в Україні врожай зернових становитиме 40 млн. тонн, з яких, можливо, 10— 12 млн. тонн зерна будуть доступними для експорту. «Тому ми раді, що український уряд скасував обмеження на експорт. Адже український експорт може відіграти значну роль для стабілізації цін на ринку продовольства.


Тому саме завдяки скасуванню обмежень на експорт участь України на римському саміті буде сприйматися позитивно і водночас сприятиме створенню позитивного іміджу для країни», — сказав координатор системи ООН в Україні. На його думку, Україна може вдвічі збільшити ефективність використання земельних ресурсів, зокрема, для збільшення врожайності, якщо буде скасовано мораторій на продаж землі. Адже це, переконаний пан О’Доннел, дасть можливість селянам брати кредити у банках під заставу землі. А цього зараз робити неможливо, тому і рівень життя на селі нижчий, ніж у містах, де не існує обмежень на отримання кредитів.