Запровадження в Україні обігу сільськогосподарських земель відбуватиметься з максимальним урахуванням інтересів селян.

У цьому під час наради в Сумах 25 лютого запевнив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба КМУ.

«Введення ринку землі в Україні не відбудеться без дослухання до думок сільгоспвиробників, влади на місцях та максимального урахування інтересів селян», – зазначив урядовець.

Микола Присяжнюк нагадав, що Президент України при запровадженні обігу сільськогосподарської землі поставив чітке завдання, по-перше, не обезземелити українського селянина, а, по-друге, ввести ринок землі таким чином, аби зберегти українське село і змусити його працювати на економіку аграрного сектору, а не на економіку і зацікавленість іноземних фінансових структур.

Посадовець повідомив, що Міністерство пропонує депутатам при прийнятті закону «Про ринок землі» взяти до уваги основні принципи, на яких має базуватися цей документ.

Мова, зокрема, йде про надання права купувати сільськогосподарську землю тільки громадянам України, які займаються аграрним виробництвом і мають відповідну освіту, створення Державного земельного фонду, до якого увійдуть землі запасу, невитребувані паї (а це близько 15 млн. га землі), залучення орендарями до сільгоспробіт не менше 80 відсотків робочої сили з прилеглого до оброблюваної землі населеного пункту.

«Ми розуміємо, що з приводу останнього пункту матимемо зауваження з боку іноземних компаній, однак не збираємося відступатися від свого. Уряд докладає сьогодні максимум зусиль, аби повернути людей до села. Тому, якщо в конкретній місцевості не вистачатиме працівників на землі, будемо навчати бажаючих на ній трудитися, проводити політику розселення. Українське село має розвиватися», – наголосив М.Присяжнюк.

За його словами, закон «Про ринок землі», який планується прийняти і ввести в дію вже у поточному році, буде обов’язково доповнений ще двома важливими документами.

Мова йде про два законодавчі акти, які передбачають консолідацію с/г земель, що унеможливить зловживання окремими паями з метою внесення деструктиву в структуру сівозмін, та про збереження родючості земель.

«І Президент, і Уряд чітко усвідомлюють, який може бути резонанс при ввведені обігу землі, але ми будемо готові до цього», – запевнив Микола Присяжнюк.

LAND-UKRAINE.com