«Президент має оскаржити в Конституційному Суді закон про відчуження землі та майна, який порушує ґарантоване Основним Законом право на приватну власність», – заявив народний депутат України, заступник голови Української Народної Партії Ярослав Джоджик. За його словами, «якщо цього не зробить Президент, то народні депутати від УНП ініціюють відповідне подання в Конституційний Суд». Так політик прокоментував подолання парламентом президентського вето на урядовий закон про відчуження приватних земельних ділянок і розміщених на них об’єктів нерухомого майна для суспільних потреб.

Джоджик вважає, що «закон збільшує можливості для зловживань, оскільки не містить вичерпного переліку споруд та об’єктів, для будівництва яких вилучатиметься приватна власність». «Термін закону – «об’єкти, необхідні для експлуатації споруд» – має надто широке тлумачення, – коментує ситуацію Джоджик. – Закон також не розрізняє намірів розпочати будівництво з самим фактом будівництва. Масовим явищем можуть стати шахрайства, пов’язані з викупом землі за мінімальними цінами та її перепродажем – за ринковими – під приводом «замороження» будівництва».

Від імені УНП Ярослав Джоджик зажадав «привести закон у відповідність до європейських норм, включивши вичерпний перелік об’єктів, на потреби будівництва яких може вилучатися приватна земля та майно, а також умов, за яких це може відбуватися». За словами політика, «за прикладом європейських країн, суми компенсацій мають бути закріплені на рівні, що дорівнює або навіть перевищує ринкову вартість приватного майна». Джоджик назвав «неприпустимою чергову спробу уряду та парламенту зробити крок у комуністичне минуле».

“Народне слово”