Мінекономіки, Мінфін і Держкомзем до 1 жовтня мають розробити проект закону “Про управління землями державної власності”. Відповідне рішення прийнято на засіданні комісії з контролю за використанням і відчуженням земель оборони та інших земель державної власності під головуванням Віце-прем’єр-міністра Володимира Сівковича.

Під час засідання комісії обговорювалися питання впорядковування землекористування Міноборони, Мінтрансзв’язку, МВС, МНС, СБУ, Мінприроди, Мінагрополітики, Держприкордонслужби, Державного департаменту виконання покарань, повідомляють у прес-службі Віце-прем’єр-міністра.

«Законопроект розробляється з метою збільшення відповідальності за використання земель державної власності», – наголосив Володимир Сівкович.

Міжвідомча Комісія вирішила доручити Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обладміністраціям, міськадміністраціям Києва і Севастополя організувати робочі групи для перевірки фактів вилучення земель оборони для потреб ЖКГ та інших цілей, після чого вжити заходів щодо повернення незаконно вилучених земель у держвласність до 1 жовтня цього року.

Також Міноборони, МВС, МНС, Держкомзем, Держприкордонслужба, Держдепартамент виконання покарань, Нацакадемія аграрних наук до 1 вересня мають встановити ділянки, які не використовуються по цільовому призначенню або більше непотрібні для подібного використання, та підготувати їх до продажу шляхом аукціонів.

Крім того, Міноборони, Мінагрополітики і Держкомзему доручено розробити механізм передачі земельних ділянок військових радгоспів, які не використовуються для потреб оборони в сферу управління МінАП.

Вирішено, що до 1 вересня Держкомзем разом з Мін’юстом повинні ініціювати внесення змін до законодавчих актів в частині надання Держкомзему і його територіальним органам права звернення до суду в інтересах держави з питань, що знаходяться в їхньому віданні. До початку осені міністерство і комітет, за дорученням урядової комісії, проведуть моніторинг судових рішень про відчуження земель держвласності, після чого звернуться до Верховного Суду України для узагальнення судової практики і представлення роз’яснень з питань застосування законодавства при розгляді справ цієї категорії.

Додатково учасники наради обговорили питання стану використання землі державних сільгосппідприємств і земель, наданих в постійне користування Національній академії аграрних наук, проблеми охорони і використання земель природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та іншого природоохоронного й історико-культурного призначення.

LAND-UKRAINE.com