Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук виступає за проведення реформи для створення ринку землі, але закликає бути уважними і «робити все правильно».

Про це Вакарчук заявив у коментарі hromadske.

Він нагадав, що за Радянського Союзу не було приватної власності, а за часів незалежності відбулися дві «так звані реформи».

«Реформа ринку нерухомості, дозволили продавати всім і все, вільний ринок, було непросто, але люди до нього якось призвичаїлись. З промисловістю вийшло геть навпаки — поганий закон призвів до того, що всі державні, що належали всьому народу України, фабрики і заводи опинились в руках декількох олігархів», — зазначив політик.

Питання землі досі залишається неврегульованим. Вакарчук вважає, що залишити все як є означає для України опинитись «у клубі 3-4 бідних країн світу», в яких земля не працює на економіку, а де-факто працює лише на багатих землевласників.

«Або ми зробимо ринок. Ринок може бути як позитивним, що всі від нього виграють, так і негативним, після якого земля опиниться в руках декількох багатих людей, а інтереси селян і малих фермерів не будуть враховані», — сказав він.

Для уникнення неправильних рішень «Голос» наполягає на обговоренні цієї реформи.

«Ми наполягаємо на широкому обговоренні громадському, на тому, щоби всі добре розуміли, що відбувається, а не так у турборежимі, як зараз — там одна правка, друга, раз, два, закон вихолощений», — заявив лідер партії.

Вакарчук наголосив, що він і фракція «Голос» виступають за такий ринок землі, від якого виграють селяни, малі і середні фермери, а великі землевласники, на його думку, в будь-якому випадку не програють.

«Щодо іноземців: безумовно, не можна робити так, щоби українська земля опинилась в руках іноземців, які б її контролювали, але не допустити західні гроші на український ринок — означає, що ціна на землю буде низькою, і її за безцінь скуплять ті, хто сьогодні і так володіють усіма наділами», — зауважив він.

Лідер «Голосу» упевнений — реформа ринку землі назріла, але її треба робити «дуже уважно». Він додав, що поки навіть не бачив сам законопроект.

«Спочатку нам говорили одне, потім президент у своїй марафонській конференції раптом сказав інші ввідні. Тепер закон міняється. Ініціатори мають спочатку розібратися самі, що вони хочуть, а потім ми почнемо внутрішнє обговорення і широке зовнішнє обговорення. Без цього такий закон приймати не можна», — резюмував Вакарчук.