„Усі принципові питання щодо відведення земельних ділянок під облаштування державного кордону на території Луганської області вирішені”, – заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар, підводячи підсумки наради з питань землевідведення під держкордон. Нарада відбулася сьогодні в облдержадміністрації за участю керівників Луганського прикордонного загону, обласного головного управління земельних ресурсів, представників місцевої влади прикордонних районів Луганщини та інших зацікавлених структур. За словами Зіновія Гузара, всі проблеми, які необхідно було вирішити на місцевому та обласному рівні узгоджені, залишилися тільки дрібні робочі питання, які вирішаться протягом найближчих двох тижнів. Після цього всі документи з подальшої організації облаштування держкордону, що проходить по Луганщині, будуть передані до Кабінету Міністрів України.

Під час наради було ретельно обговорено хід робіт із землевідведення по кожній з ділянок Луганського прикордонного загону. Обговорені проблемні питання, що гальмують процес, та знайдено шляхи їх вирішення. Так, найбільш поширена з них – відсутність власників ділянок, які відходять під держкордон, або відмова власників передавати свої ділянки, які знаходяться у 21-метровій прикордонній зоні, прикордонній службі навіть за умов подальшої грошової компенсації. За рекомендацією землевпорядників, у випадках, де немає юридичного власника землі, питання з її передачі мають повноваження вирішувати місцеві сільські ради. Відмова ж власника передати свою ділянку під облаштування прикордонної смуги має бути письмово оформлена, після чого конфлікт розглядатиметься через суд.

Ще однією проблемою є погодження землевідведення з низкою служб, серед яких екологічна, СЕС, управління лісогосподарства та організація з охорони культурної спадщини. Для того, щоб прикордонники під час облаштування кордону не пошкоджували природні та культурні скарби регіону, вирішено організувати комплексні виїзди представників цих служб разом з прикордонниками на проблемні ділянки. Це дасть змогу на місці оцінити ситуацію щодо зміни статусу земель або знайти оптимальний варіант їх використання прикордонниками. Це ж стосується прикордонних комунікацій: газопроводів, високовольтних електромереж тощо.
Таким чином, проблема землевідведення прикордонних земельних ділянок під інженерне облаштування державного кордону у межах Луганської області, яка неодноразово підіймалася на сесіях обласної ради та на шпальтах місцевих ЗМІ, практично розв’язана.