Після відкриття ринку землі в Україні українці зможуть купити собі землю через дешеві кредити та іноземні гранти.

Про це в ефірі ток-шоу “Говорить ВЕЛИКИЙ Львів” заявив Міністр розвитку економіки України Тимофій Мілованов, повідомляє Вголос.

“Зараз розробляються два фінансові інструменти. По-перше, буде компенсація відсоткової ставки. Коли людина буде йти в банк і брати гроші, їй компенсуватимуть відсотки, щоб вона сплачувала мало. По-друге, це страхування кредитів. Це більш така технічна штука, але інколи банки відмовляють у кредиті. Для того, щоб банки не відмовляли, тому що людина невідома, чи в неї немає достатньої банківської історії, буде створено інструмент, який страхує і дозволяє маленьким фермерам чи підприєствам отримати кредит.

Також я щойно проводив зустрічі зі Світовим банком про додаткові інструменти фінансування, такі як грантові. Раніше я зустрічався з ЄБРР про те, що вони теж готові будувати фінансові інструменти, які будуть підтримувати фінансування українців”, – зазначив Мілованов.

Міністр додав, що українцям-власникам землі даватимуть гроші на купівлю нової землі у кредит під заставу тої землі, яку вони мають.

“Це буде проведено через законопроекти, які будуть подаватися в наступні періоди часу. Як ви знаєте, в проекті бюджету закладено 4,4 млрд грн на цей напрямок”, – сказав урядовець. “Стосовно того, хто купить землю, ми будемо вимагати, щоб були відомі кінцеві бенефіціари компаній, які купуватимуть землю. І якщо ми будемо бачити, що цей власник невідомий, або він під санкціями, або він проблематичний, то такі угоди не будуть визнаватися”, – обіцяв міністр.