25 грудня 2007 р. в місті Вознесенську відбувся круглий стіл в рамках презентації проекту «Дослідження якості муніципальної послуги з оформлення права оренди землі» громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська». Проект виконується рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації «Виклики Тисячоліття» (МСС).

Основною метою проекту є проведення дослідження процедури надання земельних ділянок в оренду та розробка пропозиції, щодо її спрощення та удосконалення.


Одною з найбільш проблемних для мешканців міста є послуга по оформленню права оренди земельної ділянки. Згідно діючого законодавча України, громадяни мають право отримати земельну ділянку в оренду для ведення бізнесу, господарства або проживання. В рамках реалізації свого права громадянин повинен звернутися з відповідною заявою до міської ради та зібрати перелік необхідних документів для укладання договору оренди. Під час проходження даної процедури громадянин змушений відвідувати велику кількість установ та організацій замовляючи та збираючи необхідні документи та сплачуючи за послуги значні кошти. Враховуючи, що процедура оформлення права оренди земельної ділянки доволі складна, заплутана та непрозора – громадянин змушений нести значні фінансові та часові витрати на її проходження.


Для вирішення даної проблеми в рамках проекту планується залучити експертів та фахівців з земельних питань які проведуть аналіз процедури оформлення землі в оренду в місті Вознесенську та спів ставлять її з законодавчо встановленою. Також заплановане проведення маркетингових досліджень, в ході яких буде виявлено перелік організацій які надають послуги по оформленню документів необхідних для оформлення оренди землі.


Основним методом, який буде використовуватись для досягнення поставленої мети – буде соціологічне опитування методом «звітних карток». В рамках проекту планується провести вибіркове опитування 300 суб’єктів підприємницької діляльності, які протягом 2006-2007 р. оформляли договори оренди земельної ділянки (угоду про відшкодування збитків) з Вознесенською міською радою. В ході проведення даного опитування ми плануємо отримати інформацію від безпосередніх користувачів про якість та обсяг певної муніципальної послуги в сфері управління земельними ресурсами та визначити основні проблеми, корупційні прояви та адміністративні бар’єри на шляху реалізації громадянами свого права. Дана інформація ляже в основу розробки рекомендацій до процедури укладання договору оренди землі. Планується, що в результаті прийняття даних рекомендацій – скоротиться строк укладання договору оренди, зменшиться кількість документів, що вимагається для оформлення договору. Таким чином, процедура стане більш прозорою, зрозумілою, доступною та економічною для пересічних мешканців міста.