Понад 200 хмельничан, які близько сорок років обробляють земельну ділянку на вулиці Прибузька, 65, опинилися у юридичній вилці. З одного боку, їхню ділянку (знаходиться у комунальній власності) загальною площею 2,6 га міська влада виставила на земельний аукціон, що запланований на 28-29 квітня. З іншого – вказані ділянки кілька десятків років тому керівництво Хмельницького цукрового заводу роздало людям для обробітку. Адже раніше тут розташовувалися заводські відстійники.

Нині мешканці обурені і вимагають справедливості, повідомляє Незалежний громадський портал.

“Попередні керівники міста нас не зачіпали. Зокрема, покійний Чекман визнавав, що це – наша земля. Тут кожен має по одній-дві сотці, де вирощуємо городні культури. Про аукціон нам повідомили наприкінці березня, коли вже городи були посаджені. Прийшли, забили відповідні таблички. Навіть прибув представник фірми, яка тут нібито господарюватиме. Дивно, аукціону ще не було, а господар вже є”, – розповідає один із користувачів землі.

Мова йде про ТОВ “Грасс” (Хмельницький), яке спеціалізується на виробництві гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари. За даними сайту “Youcontrol”, підприємство заснували хмельничани Ігор Хріпков і Михайло Скоропад. Останній є теперішнім керівником ТОВ.

Натомість спілкувався з тамтешніми людьми представник ТОВ “Грасс” Микола Скоропад, який і залишив свої контактні дані.

“Ми ходили до Симчишина (міський голова – НГП) і просили його надалі дозволити користуватися цією землею. А він сказав, що треба виїхати на місце і подивитися. Приїхав його заступник Андрій Бондаренко, який повідомив, що земля виставляється на аукціон”, – зауважила одна з хмельничан.

Люди попереджають: якщо їх не почує влада, готуватимуть акції-протесту та заблокують допуск потенційного переможця аукціону до земельної ділянки.