У суботу, перебуваючи на Черкащині, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко провів зустріч з депутатами місцевих рад Черкаської області. Окрім того, М.Томенко виступив у прямому ефірі телекомпанії «Вікка» та дав інтерв´ю телекомпанії «Рось», повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Говорячи про нові владні реформи в ефірі Черкаської телекомпанії «Рось», М.Томенко сказав, що більшість з них не знайшла підтримки у суспільстві. Серед таких реформ він назвав Податкову, яка спричинила масові протести підприємців по всій території України; пенсійну, проведення якої, якщо воно зведеться до простого підвищення пенсійного віку, за соціологічними дослідженнями, не підтримує 88% населення України. «Великі питання стосовно пенсійної реформи, оскільки відтермінування її розгляду у Верховній Раді означає, що Президент і Уряд відмовилися від попередньої версії, водночас, яка нова версія реформа, поки є невідомим», – зазначив М.Томенко. Окрім того, він нагадав, що і реформа у сфері освіти ні фахівцями в галузі освіти, ні студентами, ні суспільством не була підтримана.

Водночас, особливу увагу Заступник Голови Верховної Ради звернув на земельну реформу, яка, за його словами, може стати однією з найбільш конфліктних серед вищезазначених, оскільки зняття мораторію з продажу землі та повна свобода у купівлі-продажі землі сільськогосподарського призначення має мінімальну підтримку у суспільстві. Іншою проблемою земельної реформи, на переконання М.Томенка, є те, що «невідомо хто її проводить і буде нести відповідальність за її виконання».

За словами Віце-спікера, той факт, що на парламентських слуханнях по земельній реформі це питання доповідав перший заступник Міністра АПК та промисловості, говорить про те, що влада і хоче легалізації вільного продажу землі, і боїться можливих наслідків після прийняття такого рішення.

Підсумовуючи, Микола Томенко ще раз підкреслив, що «революційна версія земельної реформи може спричинити найбільші масові протести за час діяльності нинішньої влади».

LAND-UKRAINE.com