Відповідаючи у рамках проекту «Розмова з країною» на питання стосовно того, коли селяни зможуть розпоряджатися власною землею так, як і власники квартир у містах, коли нарешті земля стане товаром для селян, Президент відзначив, що «тіньова приватизація землі і використання земельних ресурсів у країні вже досягли загрозливих форм». Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Віктор Янукович також зазначив: «Ми сьогодні готуємо земельну реформу, яка створить ринок землі сільськогосподарського призначення, правила її використання. І товаровиробник, і селянин будуть займати там належне місце. І коли ми з вами підійдемо до вирішення цього питання, це значно підсилить економічну складову аграрного сектору економіки. Я це добре розумію».

Глава держави підкреслив, що добре розуміє: завершення земельної реформи нині чекають не лише селяни, а й інвестори.

Говорячи ж про терміни завершення процесу реформування у цій сфері, Президент висловив думку, що зважаючи на те, що дискусія про земельну реформу в країні триває вже багато років, її завершення не можна затягувати.

«Враховуючи те, що ми багато часу вже втратили і що сьогодні у суспільстві ця ситуація вже назріла, ми прискоримо цей шлях. І скоріш за все (це моя точка зору), ми практично це побачимо найближчим часом. У нас є всі можливості, щоб у 2011–2012 роках ми змогли підійти до вирішення цих питань, щоб у 2012 році почав функціонувати ринок землі в Україні», – резюмував Глава держави.

Президент також вважає невід’ємною складовою земельної реформи створення в Україні земельного банку.

LAND-UKRAINE.com