Чи можливим є скасування мораторію і до чого це призведе?

ІА «Вголос» запитало про це у громадського та політичного діяча Михайла Головка, ексміністра економіки України Володимира Ланового та експерта з економіки Бориса Кушнірука.

Михайло Головко вважає, що нас чекає велика соціальна революція, але не така, як в Аргентині чи Бразилії.

«Там люди масово покидали села, перебирались у міста і жили у картонних будиночках після того, як у них забрали землю і місцеві магнати стали її власниками. Нас чекає щось дуже схоже, але є одна проблема: у нас зовсім інший клімат, який не дасть змогу цілий рік жити у картонних коробках. Люди, які мали пай, могли користуватись газом, мали зерно, утримували якесь господарство зі свійськими тваринами. Що, не маючи паю, зможе собі дозволити старенька бабуся із середньостатистичного українського села? Усьому сільському населенню України буде, м’яко кажучи, складно», – попереджає Головко.

Борис Кушнірук впевнений, що якщо депутати сьогодні підуть шляхом продажу земель юридичним особам, це призведе до масових обурень.

Володимир Лановий говорить, що земля належить усьому народу, а наживуться з її продажу окремі особи. А селяни навіть не знатимуть, що на тому ринку відбувається.

Детальніше про думки експертів – у публікації на сайті «Вголос».