Після запланованого на осінь 2020 року відкриття ринку землі в Україні буде продаватися близько 3% сільськогосподарських земель в рік. Такий прогноз озвучив глава комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський (фракція “Слуга народу”) на конференції з реформи управління земельними відносинами, повідомляє Сьогодні.

“Те, що ми бачимо, по емфітевзису (спосіб обійти земельний мораторій. – Ред.), договорами оренди, і очікуванням – приблизно 3% земель в рік буде продаватися. Це наша статистика, і вона збігається зі статистикою країн, які мають схожу історію. У Молдові та інших країнах, де сталося розпаювання, населення продає близько 3-4% земель в рік. Ринок уже існує”, – сказав Сольський.

За його словами, в Україні за останні три роки укладені договори емфітевзису і інші договори більш ніж на 40 років на 1,2 млн га.

“З 3 млн га земель особистого селянського господарства (не під мораторієм. – Ред.) за останні два роки вже продано 900 тис., в тому числі компаніям, фермерам”, – сказав депутат, зазначивши, що за останні п’ять-сім років не спостерігається укрупнення великих підприємств або зникнення дрібних.

“У всіх підприємств і фермерів в 99% договорів є право на покупку цих земель”, – додав він.