За інформацією начальника слідчого відділу прокуратури області Валерія Савки, в ході перевірки, яку провели співробітники УБОЗ УМВС, з”ясувалося, що посадовці відділу земельних ресурсів Хустського району протягом 2005-2007 років, перевищуючи свої службові повноваження, безпідставно оформили та видали шість земельних ділянок в урочищах с. Шаян, площею не менше 1 га, кільком закарпатцям.

У державних актах на право приватної власності на ці земельні ділянки вони вписали завідомо неправдиві данні. Ніби документи видані громадянам на підставі розпорядження Хустської РДА, хоча насправді цим розпорядженням дані земельні ділянки не надавалися.
Потім, ці ж посадовці з відділу земельних ресурсів, продовжуючи свої злочинні дії, таким же способом оформили та видали іще кілька земельних ділянок в селі Шаян.


Цього разу, підробляючи документи, вони посилалися на рішення сесії Вишківської селищної ради, тоді як даним рішенням виділення цих ділянок не передбачалося.


В подальшому частина цих земельних ділянок, в порушення Указу Президента України „Щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних рішень”, були незаконно продані донецькому товариству з обмеженою відповідальністю.


Внаслідок злочинних дій цих службових осіб, державним інтересам завдано матеріальних збитків на суму близько 200 тис. грн., повідомили в прес-службі прокуратури Закарпатської області.