Заяви нового уряду про необхідність відміни мораторію на відчуження земель сільгосппризначення очікувано викликали неоднозначну реакцію в суспільстві. Про необхідність продовження мораторію заговорили політики, депутати і аграрії. І не тільки заговорили, а й вдалися до конкретних дій, щоб захистити національні інтереси /українських селян / український народ.

Референдум!

Вже 29 серпня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про внесення змін до розділу X “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо заборони відчуження сільськогосподарських земель до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Автори законопроекту – нардепи Новінський, Шпенов, Магера і Гриб.

Про намір ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення заявили й у регіонах – зокрема, в Хмельницькій та Івано-Франківській обласних радах.

А тим часом росіяни та китайці готуються скуповувати українську землю – стверджують українські фермери і вимагають продовжити мораторій на продаж землі.  А вінницькі аграрії вирішили влаштувати акцію протесту “Ні – продажу землі іноземцям”, яка пройде у Києві.

Поки що ж Всеукраїнська Аграрна Рада запрошує усіх бажаючих взяти участь у всеукраїнському флешмобі #НіПродажуЗемліІноземцям. І бажаючі таки є:

І як виявилось, Президент почув позицію аграріїв щодо необхідності заборонити продаж землі іноземцям – 19 вересня відбудеться велика зустріч Президента з представниками аграрної спільноти.