19 вересня команда Зе! у складі президента, прем’єра та профільних міністрів на великій конференції з аграріями розказала про плани щодо зняття мораторію на продаж землі. Окремі деталі плану, зокрема гіпотетична можливість купувати землю іноземцями, аграріям не сподобались. Викриками “ганьба!” аграрії не обмежились і анонсували уже на наступний день проведення майже по всій території України мирних акцій з масовим виведенням на основні транспортні артерії великої кількості агротехніки. Дороги, правда, пообіцяли не перекривати. Зрештою, акція протесту, ініційована ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР), пройшла в цілому мирно, а в деяких випадках навіть оригінально: на Запоріжжі, наприклад, проти ринку землі протестували пасічники верхом на вуликах.

Бджоли проти меду?

Також мирно протестує проти відміни мораторію і громадянин Самсика Юрій Володимирович, який зареєстрував електронну петицію з вимогою не допустити запровадження ринку землі в Україні.

Невпинно продовжує збільшуватися кількість прихильників референдуму. Питання продажу землі повинні вирішувати українці на референдумі – заявила Юлія Тимошенко. Ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення закликають президента обласні ради. І наполягають, що мораторій на продаж с/г земель має діяти до повернення окупованих територій.

Тим часом, в Україні поновили земельний міні-референдум – серед місцевих рад. Проміжні результати міні-референдуму: 1 200 рад різних рівнів не визначились щодо зняття мораторію і лише 10 рад з усіх опитаних по Україні виступили за зняття мораторію. 

А поки тривають палкі дискусії навколо запровадження ринку землі в Україні, незрозумілою залишається доля головного земельного відомства країни – Держгеокадастру. То його хочуть оцифрувати, то позбавити повноважень, то взагалі ліквідувати задля успішного проведення реформи. Наводити лад у Держгеокадастрі, де “абсолютно прогнила система і працюють переважно корупціонери”, вирішили почати з кадрових питань: прем’єр-міністр заявив про рішучий намір повністю змінити керівництво вже наступного тижня, бо “там мають працювати професійні та чесні люди”.

Хто стане найдостойнішим серед професійних та чесних і очолить Держгеокадастр – сподіваємось дізнатися вже на наступному тижні.

Читайте також Пристрасті навколо мораторію: референдум, акції і флешмоб