Первомайська міжрайонна прокуратура Миколаївської області передала до суду кримінальну справу за обвинуваченням керівників “Агрофірми Корнацьких” у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 197-1 і ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України, а саме – самовільному зайнятті земельної ділянки, яким завдано значної шкоди, та зловживанні службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду інтересам державі.

Про це агентству “ГолосUA” повідомила прес-служба прокуратури Миколаївщини.

Ситуація, яка зумовила втручання правоохоронних органів, виникла після того, як представники згаданої “Агрофірми Корнацьких” розорали і засіяли проектні польові дороги і лісосмуги. Більше того, у відповідь на вимогу прокуратури компенсувати заподіяні цим збитки, власник агрофірми звинуватив її у заангажованості і організував у Києві прес-конференцію, на якій поширив це звинувачення, а агенція “ГолосUA” в числі інших опублікувала їх.

Кримінальну справу за самовільне зайняття земельної ділянки та зловживання владою було порушено стосовно директора підприємства “Агрофірма Корнацьких” Н. Оскільки він є депутатом Первомайської районної ради, цю справу було порушено безпосередньо прокурором області М Стояновим у відовідності із Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”. Розслідування було доручено Первомайській міжрайонній прокуратурі, яка, за оцінкою покуратури області, провела досудове слідство “всебічно, повно та об`єктивно”.

Нагадаємо, 1 грудня на прес-конференції у Києві голова громадської організації “Селянський фронт”, власник підприємства “Агрофірма Корнацьких” Аркадій Корнацький заявив, що прокуратура вимагає від фермерів Миколаївської області компенсації за те, що вони засівають культурами нібито неіснуючі проектні дороги та лісосмуги.

“Прокурори та земельні інспектори вважають, що державі спричинена шкода тим, що засіваються культурами поля, на яких начебто є державні дороги. Насправді їх немає. Вони ніякого відношення до державної власності не мають. Не існує навіть документів на них”, – сказав А. Корнацький.

За його словами, фермери неодноразово зверталися через таке “здирництво” до судів та вищих органів області, проте ті ігнорують звернення.

ГолосUA