Президент України Віктор Ющенко наполягає, що місцеві адміністрації чи органи місцевого самоврядування повинні безкоштовно надавати земельні ділянки для будівництва доступного житла. Про це повідомив на брифінгу міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко після завершення наради з питань будівництва доступного житла, яка відбулася сьогодні під головуванням Президента України.

«І це принципова річ. Інакше вартість землі ляже на собівартість житла і зробить «непідйомною» цю собівартість, житло стане недоступним», – наголосив Олексій Кучеренко.


У цьому контексті міністр регіонального розвитку і будівництва України Василь Куйбіда додав, що коли йдеться про будівництво соціального чи доступного житла, то для його здешевлення слід переглянути всю структуру його ціни, подбати про її зменшення. «Якщо держава чи муніципалітет дає кошти на будівництво соціального житла, то дивно було б продавати землю», – зазначив він.


Куйбіда також підкреслив, що сьогодні «потрібні дуже швидкі і конкретні кроки, щоб суттєво якісно змінити ситуацію на ринку житла». «Ці кроки передбачені відповідним Указом Президента. Ви, без сумніву, скоро помітите виконання цих кроків, їх помітять усі громадяни України», – зазначив міністр.


Також Олексій Кучеренко відзначив, що сьогодні одним із головних пріоритетів уряду є нова житлова політика України. «Основна наша мета – зробити реальним право вибору людини на визначення того житла і тих умов, в яких вона має жити. В такому контексті наше міністерство разом з Міністерством регіонального розвитку і будівництва буде реалізовувати Указ Президента про доступне житло», – наголосив міністр з питань житлово-комунального господарства.