Керівник політичних програм Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук вважає, що боротьбу з корупцією потрібно починати із внесення змін до законодавства, відповідно до яких всі суб’єкти ринку зможуть діяти за рівними, зрозумілими правилами.

«Запобігти зловживанням в земельних питаннях можна через створення тих документів на рівні законів, які дозволять за рахунок прозорої процедури передавати у власність земельні ділянки», – говорить експерт.


На її погляд, мають також величезне значення процедури, які існують на рівні місцевих органів представницької влади, тобто, сесій міських і селищних рад.
«Відповідно до закону про самоврядування громада має право ініціювати розгляд будь-якого питання на сесії сільської, чи міської ради. І через цей механізм дуже ефективно можна впливати на прозорість ухвалення земельних рішень», – зауважує експерт.


Але, на її переконання, якщо не буде спільного і загального законодавства на рівні всієї країни, засоби, які вживають на місцевому рівні, будуть недостатні. Ще Конончук додала, що і для закордонних, і для українських інвесторів мають бути створені рівні, зрозумілі, прозорі, задокументовані правила.


«Сьогодні до нас приходять іноземні інвестори і залучаються в корупційні сфери і це не робить користі країні. Вони мають більші фінансові можливості для того, щоб в цих непрозорих схемах здобути собі землю і можливості щось на ній робити, аніж більшість наших громадян, які також хочуть реалізувати в цій галузі свої прагнення», – переконана експерт.