Активісти влаштували акцію за вільну можливість українцям продавати і купляти землю, тобто фактично за вільний ринок землі, який звичний у цивілізованому світі.

Про це у коментарі “Прямому” розповів організатор акції під Офісом президента у Києві Юрій Гудименко.

“Мирна акція складалася з двох частин. Приходили ми сюди за вільну можливість українцям продавати і купляти землю, тобто фактично за вільний ринок землі, який звичний у цивілізованому світі. Ми складали акцію з двох частин. Перша – це український мітинг, українська частина акція. А друга – театралізоване шоу, соціалістична частина, назвемо так. Тому що Україна є в одному списку, дуже короткому, країн, в яких немає ринку землі, поряд з Північною Кореєю – з комуністичною країною, яка постійно голодує. Саме в такій тематиці у нас була друга частина акції. У нас був “Кім Чен Ин”, який завітав до Адміністрації президента Зеленського з дружнім візитом. Тому що дві людини, які не хочуть вводити вільну економіку, вільний ринок і проводити ліберальні реформи, точно зрозуміють один одного”, – розповів Гудименко.

Він наголосив, що метою акції було показати дві прості речі.

“По-перше, мати ці пережитки соціалізму хоча б в чомусь – це дуже погано. По-друге, треба ж виконувати передвиборчі обіцянки пану Зеленському. Те, що воно в нашої партії “ДемСокира”, в програмі – це одне. А те, що воно було в програмі Зеленського і в програмі “Слуги народу”, і те, що вони зараз планують відмовитися від цієї реформи, зробити її такою, щоб сподобалася тільки Коломойському і дуже небагатьом олігархам, – це інша справа”, – додав Гудименко.

Він зауважив, що зараз політики майже відверто кажуть про те, що “ми для галочки зробимо ринок землі, щоб МВФу сподобалося, а по факту ми зробимо так, що на словах ми будемо кричати, що ми дозволили землю купувати лише українцям, а насправді ця реформа буде проводитися в інтересах олігархів, в інтересах латифундистів, в інтересах людей, які мають дійсно великі гроші, щоб викупити землю в українців за копійки зараз, а потім, можливо, за три-чотири роки перепродати з величезною вигодою саме для себе іноземцям, коли дозволять і їм”.

“Ми ж кажемо про зовсім інше. Чуваки, давайте ще й цю реформу Коломойському не дарувати. Давайте зробимо відразу те, що ви плануєте за три-чотири роки. Давайте відразу дозволимо іноземцям купувати землю, і тоді пересічний українець, власник землі зможе продати чи купити землю за нормальною, високою, справжньою ціною української землі. Тому що зараз вона буде коштувати копійки. Але це копійки для Коломойського все ж таки, а не для українця, який хоче стати дрібним фермером. Наразі концепція реформи саме така, що давайте зараз у нас будуть маленькі ціни на землю, її скуплять 20, 30 чи 40 людей в Україні, а потім ці ж 40 людей наживуть собі мільярди, перепродаючи вже за реальною ціною іноземним корпораціям. Ми кажемо про те, що ми це проходили в 90-х. Це називалося приватизацією. Там були ваучери і все таке. По факту це було величезне – пардон за риторику президента – “кидалово”. Ми не хочемо цього в другий раз і не хочемо, щоб Україна в другий раз наступала на ті ж самі граблі”, – завершив Гудименко.