27 квітня у Кіровоградському проектному інституті землеустрою під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Андрющенка відбувся семінар-нарада на тему: «Перспективи і наслідки введення в дію Закону України «Про ринок земель».

Відкриваючи семінар Богдан Андрющенко наголосив, що питання проведення земельної реформи має ключове значення для подальшого розвитку аграрного сектору України.

– Реалізація земельної реформи та запровадження у країні вільного ринку землі – це саме ті процеси, які потребують попереднього обговорення громадськістю, проведення фахівцями глибокого аналізу можливих ризиків, які можуть виникнути у процесі реалізації земельної реформи, – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Учасників семінару, зокрема, турбували питання: яким чином надалі складатимуться правові взаємовідносин між орендарями та орендодавцями, чи зберігатимуться зобов’язання по договору оренди у разі зміни власника земельної ділянки, яким чином врегульовуватимуться питання передачі земель сільськогосподарського призначення у власність громадянам іноземних держав. Найбільш жваве обговорення серед учасників семінару викликало питання стосовно того чи не призведе вільний продаж земель сільськогосподарського призначення вже з 1 січня 2012 року до інфляційних процесів? Адже очікується, що з вільним продажем землі може з’явитися надлишкова грошова маса, яка ймовірно вплине на економічну та фінансову стабільність країни. Так, за попередніми підрахунками фахівців, лише у Кіровоградській області на початковому етапі земельної реформи очікується продаж власниками землі щонайменше 10 % земельних паїв на загальну суму 1,6 млрд. грн.

– Головне завдання влади – попередити усі ризики, які можуть виникнути під час реалізації земельної реформи. Ми ретельно вивчатимемо ці ризики та працюватимемо над тим, щоб врахувати та захистити інтереси усіх учасників земельного ринку, – підкреслив Богдан Андрющенко

Регіональні Новини