Олег Ляшко разом із селянами готовий дати відсіч спробам нової влади продати українську землю іноземцям. Про це політик заявив, коментуючи озвучені новообраним прем’єр-міністром наміри запровадити ринок землі до кінця року, повідомляється на сайті РПЛ. Лідер Радикальної партії вважає, що продаж землі іноземцям – це продаж майбутнього України.

«Треба бути або дураком, або запроданцем, щоб останнє багатство, яке лишилося в української нації – продавати. Гітлерівці колись нашу землю ешелонами вивозили. А нинішня влада хоче її за копійки продати. Що таке гроші? Це – ніщо, а українська земля – це той ресурс, який годуватиме нашу націю і сьогодні, і завтра, і через тисячу років. Чому в Ізраїлі чи в Америці земля в державній власності? Чи можна у Франції чи Німеччині купити хоча б 100 гектарів землі? Ні! А в Україні довели селян до ручки, щоб потім задарма забрати землю, бо наші конкуренти під 1% річних у банках мільярди наберуть і скуплять її. Тому, насправді всі ці розмови про ринок земель – в інтересах фінансових світових корпорацій і спекулянтів, а не в інтересах українських селян», – наголосив Ляшко.

Замість продажу землі іноземцям лідер РПЛ пропонує створити Державний банк землі, який буде скуповувати у селян земельні ділянки за ринковою ціною.

«Є в людини земля, яку вона хоче продати – нехай продає у Державний земельний банк за ринковою ціною, а не за три копійки. Сьогодні скільки людині платять за паї? По 3 тисячі доларів у кращому випадку. А наша земля коштує мінімум 30-40 тисяч доларів за гектар. Або сьогодні фермер чи учасник АТО хоче отримати землю, а їм кажуть, що землі немає. А так Державний земельний банк буде давати землю українцям і дешеві кредити, щоб агропереробку ставили та виробництво. Тоді земля належатиме державі і годуватиме українців. А що сьогодні робить нинішня влада? Хоче продати землю, скасувати мій мораторій на вивіз лісу. Все це сировинна економіка, яка не дасть економічного зростання, не дасть подолати бідність», – вважає лідер РПЛ.

Олег Ляшко підкреслив: намір нової влади продати землю іноземцям суперечить Конституції, адже за Основним Законом земля належить українському народу. І саме українці мають визначити на референдумі, чи потрібен ринок землі Україні, наголосив політик.

«Я попереджав всіх, що парламентські вибори будуть боєм за землю, кому вона належатиме. На жаль, люди думали, що я жартую. А сьогодні ми бачимо, як нова влада спішить продати землю, тому що розуміє, що треба швиденько все продати, бо завтра у них не вийде. Ми не дамо їм продати землю! Я закликаю українських селян та фермерів об’єднуватися і дати рішучий бій. Винести на вилах і цей новообраний парламент, і уряд. Я разом із селянами спалю до бісової матері той парламент, але ми не дамо продати наше майбутнє!», – заявив Ляшко.