Львівська міська влада не погодилась на пропозицію облдержадміністрації припинити на місяць будь-які земельні операції. Як виявилось, у цей період Львівську міську раду має перевіряти Комісія з перевірки додержання вимог законодавства, реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, яку було створено у квітні на вимогу Президента.

Після земельних скандалів у Криму та Пущі Водиці ця комісія має намір перевірити всі реґіони України. У Львівській області в складі її будуть здебільшого працівники обласного управління земельних ресурсів, СБУ та податкових органів. Отож свою роботу львівська комісія має закінчити сьогодні і всі матеріали надіслати в Київ. І поки там вивчатимуть зібрані факти про земельні порушення, обласна влада пропонує міськраді не продавати землю.

“Але якщо ми погодимось на пропозицію області, то заблокуємо роботу міськради. По-перше, не виконуватимуть Закону “Про звернення громадян”. До прикладу, до нас щодня звертається до 150 людей із земельних питань. По-друге, ми матимемо великі збитки через недонадходження коштів до фонду розвитку, а це ремонти дахів, будинків тощо”, — розповів “Поступу” заступник міського голови з земельних питань Василь Лозинський. На його думку, треба перевіряти земельні операції не за останні два роки, а за п’ять і більше. Крім того, більшу увагу слід звернути на Брюховичі та Східницю, де найбільш значне порушення земельного законодавства.

“Той, хто має йти бо буцегарні, хай іде, а хто ні — тому не заважайте працювати”, — обурено відреагува Василь Лозинський на слова заступника голови Львівської облдержадміністрації Валерія П’ятака, який заявив з трибуни сесійного залу про те, що міська влада блокує роботу Комісії, не відповідаючи на 50% питань, з якими комісія зверталась до мерії. “Зрештою, ми приймаємо рішення міськради, оскільки наше звернення є рекомендаційним. Звичайно, було б краще якби міськрада дослухалась до нього. Але якщо вона вирішила взяти його до відома, це її право”, –сказав Валерій П’ятак. Жодних правових наслідків рішення міськради не реагувати на звернення ОДА, за словами юристів, не матиме.