Київ подав на розгляд уряду улаштувати межі міста. Про це повідомив сьогодні Київський міський голова Олександр Омельченко.

За його словами, Київ планує отримати статус столичного регіону в межах, затверджених Генеральним планом міста до 2020 року. «Ми все-таки сподіваємося, що порозуміємося (з цього питання) з Київською областю, її керівництвом, Кабінетом Міністрів, Верховною Радою», – відзначив Омельченко.

Київський міський голова також повідомив, що сьогодні у нього відбудеться перша зустріч з віце-прем’єр-міністром України Романом Безсмертним з питань адміністративно-територіальної реформи Києва.

Нагадаємо, що столиця України не має затверджених меж. Згідно законодавству, межі Києва затверджує Верховна Рада. Востаннє вони затверджувалися в 1936 році.

З Києвом межує 6 районних і 36 сільських рад. На 2003 рік були погоджені межі зі всіма селищними радами і лише з трьома районними. За даними Київміськдержадміністрації, загальна площа «спірних територій» Києва і Київської області складає 1 тис. 880 га.

Площа Києва – 83,6 тис. га, з яких 16,4% – території житлової і громадської забудови, 41,1% – землі лісової фундації, 7% – землі сільгосппризначення, 8,9% – промислові, транспортні і зв’язку.

Голова Київської облдержадміністрації Євгеній Жовтяк пропонує визначити межі Києва в законодавчому порядку і не виходити за прийняті межі. Він прибічник того, щоб столиця розвивалася не за рахунок нових територій, а щоб навколо неї створювалися повноцінні міста-супутники. За словами Жовтяка, Омельченко схиляється до іншої концепції – існуванню «величезної багатої столиці».