Президент України Віктор Ющенко вважає за необхідне провести «чесну і повну інвентаризацію” землі в Криму за участю СБУ, особливо Південного берега Криму, і оголосити «мораторій в земельному питанні щодо нових відведень земель, зокрема з державного фонду, державних запасів, військових частин, санаторіїв тощо». Про це він заявив на зустрічі з активом АРК в Сімферополі, повідомляє «proUA» в Криму.

«Питання землі виникло на тлі неефективних рішень, як правило, місцевої влади. Це результат проведення кулуарної, підкилимової, дуже часто нечесної, несправедливої політики місцевої влади», – сказав Президент.

За його словами, інвентаризація має бути проведена протягом 3 місяців, а за два тижні Рада національної безпеки та оборони повинна провести спеціальне засідання із земельних проблем в Криму, «окремий параграф – ПБК». У групі земельних проблем також буде розв’язуватися питання надання землі депортованим, залучення інвестицій.

За кілька тижнів, відзначив Ющенко, буде готова програма «Морський берег»: «Я хочу, щоб море було доступним для кримчан».

Президент також сказав, що хоче купити 6 соток землі в Криму, але має намір зробити це «чесно, по конкурсу».